Potencjał techniczny

Ośrodek szkolenia spawaczy

Nasz Ośrodek Szkolenia Spawaczy oferuje swoje usługi w zakresie profesjonalnych szkoleń spawalniczych zarówno swoim pracownikom, jak i klientom zewnętrznych.

Nasza oferta:

Prowadzimy następujące kursy spawania:

 • Blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MMA (111)
 • Blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135)
 • Blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG (141)
 • Blach spoinami czołowymi metodą MMA (111)
 • Blach spoinami czołowymi metodą MAG (135)
 • Blach spoinami czołowymi metodą TIG (141)
 • Gazowego blach spoinami czołowymi (311)
 • Rur spoinami czołowymi metodą MMA (111)
 • Rur spoinami czołowymi metodą MAG (135)
 • Rur spoinami czołowymi metodą TIG (141)
 • Gazowego rur spoinami czołowymi (311)

Istnieje możliwość realizowania kursu na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym łącznie. Prowadzone są również zajęcia doszkalające z zakresu spawania metodami: 114, 136, 131. Wszystkie powyższe szkolenia mogą być zakończone egzaminem.

Spawacze mogą uzyskać certyfikaty wydane przez Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, Urząd Dozoru Technicznego (UDT/UDT-CERT) lub TÜV. Wszystkie kursy, szkolenia i egzaminy prowadzone są zgodnie z odpowiednimi programami i wytycznymi, bądź Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, bądź Urzędu Dozoru Technicznego, w zależności od potrzeb klienta.

Ponadto umożliwiamy:

Przeprowadzenie dodatkowych praktycznych szkoleń spawaczy z uwzględnieniem szczególnych warunków na przykład: spawanie przy ograniczonym dostępie.

Przeprowadzenie kwalifikacji technologii spawalniczych w oparciu o normę PN-EN 15614-1 wraz z badaniami elementów próbnych.

Nasz potencjał

Posiadamy bogate doświadczenie przy organizacji różnego rodzaju szkoleń oraz projektów.

Tylko w ciągu ostatnich 5 lat, w Ośrodku Szkolenia Spawaczy przeprowadzono około 70 kursów, przeszkolono (w tym sprawdzono lub przeegzaminowano) ponad 1400 osób, wydano ponad 1100 uprawnień.

Prowadzone szkolenia umożliwiają uzyskanie kwalifikacji między innymi do wykonywania prac spawalniczych na obiektach energetycznych, w przemyśle maszynowym, w budownictwie a także w warsztatach samochodowych, blacharniach i inne.

Posiadamy następujące uprawnienia do prowadzenia szkoleń i egzaminów spawaczy:

Wykładowcy i instruktorzy prowadzący zajęcia posiadają certyfikaty inżynierów i instruktorów Europejskiej Federacji Spawalniczej EWE oraz EWP.

Pracujemy z godnie z zintegrowanym systemem zarządzania jakością. Spełniamy wymagania normy PN-EN ISO 9001.

Nasze rozwiązania

Dysponujemy własną salą audio-wizualną do prowadzenia zajęć teoretycznych. Do dyspozycji kursantów pozostaje w pełni wyposażony warsztat spawalniczy, sprzęt do spawania wiodących producentów, między innymi: Lincoln, Kemppi oraz urządzenia do przygotowania złącz do spawania, tokarka, ukosowarka, piła taśmowa i inne.

Posiadamy urządzenie do przeprowadzania prób łamania tak w trakcie jak i na zakończenie szkoleń spawaczy.